Dentcoin & DentWireless İnceleme

0
649

Hoşgeldiniz arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere son günlerin popüler kripto parası Dentcoin hakkında genel bilgiler vereceğim. Şimdiden keyifli okumalar dilerim.

DENT Wireless; 130’dan fazla ülkede 400’den fazla mobil operatörle anlaşması bulunan hali hazırda Google Play ve App Store’da 500 binden fazla indirme sayısıyla popüler bir uygulaması bulunan dünyanın ilk mobil veri alışveriş şirketidir. https://www.dentwireless.com/

DENT Wireless şirketinin kendi oluşturduğu mobil veri ekosistemi için kullanacağı kendi kripto parası ise Dentcoin’dir.

Günümüzde mobil veri insanların temel ihtiyacı kadar önemli bir hale gelmiştir. DENT wireless şirketi dünyanın en büyük pastalarından birisi olan ve hızla büyüyen mobil veri alanında etkin ve yenilikçi bir rol oynamak istiyor. Şirketin vizyonu büyük şirketlerce tekelleşmiş mobil veri sektöründe insanların kolayca blockchain altyapısıyla güvenli bir şekilde mobil veri almasını, satmasını ve bağışlamasını sağlıyor. Düşünün; Afrika’da imkanı olmayan herhangi bir kişiye ulaşıp ona yardım niyetine elimizdeki fazladan kalmış mobil veriyi bağışlayabileceğiz. Gerçekten harika bir fikir.

Şirketin ekosisteminde kullandığı Dentcoin, Ethereum blok zinciri ile çalışmaktadır. DENT’in oluşturmak istediği mobil ekosistem tüm dünyadaki operatörleri içine almayı ve böylece tüm dünyadaki mobil veri kullanıcıları arasında dönecek olan mobil veri alım, satım, bağış işlemlerinin döndüğü büyük bir ekosistem oluşturmayı hedeflemektedir. Böylece insanlar gittikleri yabancı bir ülkede fahiş operatör fiyatlarından kurtulmuş olacak ve Dentcoin ile sabit fiyatla tüm dünyada mobil veri sahibi olabilecekler. Fazladan kalan mobil verileri ekosistem içerisinde satabilecekler.

DENT, küresel telekomünikasyon ve mobil veri endüstrisini daha işlevsel, verimli ve az maliyetli hale getirmeyi amaçlamaktadır. Dentcoin dünya çapında mobil verinin ana para birimi haline gelecek mobil veri almak isteyen vatandaş elindeki Dentcoin’i operatör sağlayıcısına göndererek mobil verisini alabilecek ayrıca kişilerin kendi arasında yapabileceği mobil veri alım, satım ve bağış işlemleri sayesinde Dentcoin sektöre yepyeni bir hizmet ve deneyim kazandırmış olacak.

DENT ekosisteminin temelini DENT, Android ve IOS mobil uygulaması oluşturmaktadır. Uygulama ayrıca Dentcoin için kullanılacak wallet’i de bünyesinde barındıracak ve diğer kullanıcılar arasında gerçekleşecek olan mobil veri alım, satım, bağış işlemleri için tasarlanan basit bir uygulama arayüzü sayesinde kullanıcılar saniyeler içerisinde birbirleri arasında kolayca işlem ve veri alış verişi yapabilecek.

Dentcoin Takımı

DENT’in temelleri 2014 yılında atılmıştır.

Kurucular;

Sonuç olarak Dentcoin başarılı takımıyla beraber dünyada bir ilki gerçekleştirerek mobil veri alanında blockchain temelli büyük bir atılım yapıyor. Hali hazırda zaten işleyen sistem kendisini kanıtlamış durumda ve ben Dentcoin’in geleceğini çok parlak görüyorum. Mobil veri piyasası asla geriye gitmez ve sürekli katlanarak büyür. Günümüz bilgi, internet ve mobil veri çağı. Bunun yanında tabikide artık Blockchain devri geliyor. Mobil veri olmadan artık akıllı telefon kullanamıyoruz. Telefon olmadan zaten yaşayamıyoruz bile. Blockchainle bunların birleştiğini düşünün. Proje gerçekten çok akıllıca ve kullanım alanı konusunda kesinlikle müthiş bir örnek diyebiliriz.

Dentcoin’in kısa sürede dünyanın en büyük 2 borsası Binance ve OKEx’de listelenmiş olmasıda zaten projenin büyüklüğünü ve potansiyelini bize gösteriyor.

Ben bu yazıyı yazdığımda Dentcoin anlık olarak Binance borsasında 60 sathoshi fiyatıyla satılmaktadır. Kısa sürede 100+ sathoshi fiyatına gelmesini beklemekteyim değerlendirmenizde fayda var dostlar. Kişisel araştırmalarınızı yaparak kaybettiğinizde sizi üzmeyecek meblağlarda Dentcoin’e yatırım yapılabilir.

DENT; Android ve IOS uygulamasını verdiğim linklerden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

DENT: IOS – AppStore

DENT: Android – Google Play Store

Ayrıca ufaktan ingilizcesi olanlar şu güzel video’yu izleyebilir ve mantığı kolayca anlayabilir.

DENT Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin:
Web Sitesi: https://www.dentcoin.com/
Whitepaper: https://www.dentcoin.com/whitepaper
BitcoinTalk: https://bitcointalk.org/index.php?topic=1974825.0

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here