İş Bankası Çalışanlarına Kripto Para Ultimatomu Gönderdi

İş Bankası Kripto Para İşlemi Yapılan Hesaplara Yasakmı Getiriyor?

0
3926

Ülkemizde kripto paralar yasalmı, değilmi sorusunun cevabı gerçekten şuanda muamma. Yöneticilerin yaptığı tutarsız açıklamalar, Bankaların durumun ciddiyetini veya kripto paraların potansiyelini henüz anlayamamış olması ve net açıklamalar yapılmaması bu belirsizliği dahada çok arttırıyor. Kripto para yatırımcılarıda bu konunun belirsiz olmasından gerçekten çok rahatsız durumda.

Tamda insanlar kripto paralar yasal mı değilmi diye düşünür dururken, İş Bankası’nın çalışanlarıyla paylaştığı kripto paralarla ilgili mail’in görseli sosyal medyaya sızdırıldı.

Öncesinde hatırlatmakta fayda var. İş Bankası yönetim kurulu başkanı Ersin Özince’nin 2 Mart’ta Koç Üniversitesin’de bir konuşma yaparken öğrencilerden birisi Bitcoin hakkında soru sorunca, şu tarz yanıtlar verilmişti..

“Ülkenin kendi para birimini sorguluyorum kripto mu kaldı. Bırakın onu bunu şunu TL’nin değerini muhafaza etsin biri ben ona da razıyım. Satın alma gücüm vatandaş olarak azalmasın benim derdim bu. Kripto miripto ben anlamıyorum. Siz de kafanızı yormayın.”

Röportaj Kaynak: Koinbulteni.com

Bu açıklamalardan sonra bazı sosyal medya gruplarında sızdırılan görselle beraber İş Bankası genel müdürlüğünün aşağıdaki yazılı maili çalışanlarına gönderildiği anlaşıldı.

Ancak hergün binlerce kişi borsalara para gönderiyor ve çekebiliyor ama konuyla ilgili aldığımız duyumlara göre şüpheli hesaplar kapatılıyor, bloke ediliyor veya incelemeye alınıyormuş. Konu hakkinda hiçbir yerde hiçbir yayın veya uyarı yapılmamasıda yatırımcıları tedirgin ediyor.

Sızdırılan görsel metin sadece İş Bankası değil belkide tüm Bankalara gönderilmiş olan bir yazı olabilir ve kripto paralara karşı başlatılacak olan yaptırımların bir başlangıcı olabilir. Dikkatli, duyarlı ve temkinli olmakta fayda var.

Ayrıca daha fazla Kripto Para haberleri için;

Facebook’un en büyük Türkçe Kripto Para-Bitcoin-Altcoin bilgi grubuna katılabilirsiniz;

https://www.facebook.com/groups/btc.turkiye/

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here