Electroneum ile Mobil Madencilik Devri Resmen Başladı

Ekran Kartları Tarih mi Oluyor? Ekran Kartı Madenciliği Yerini Mobil Cihaz Madenciliğine mi Bırakacak?

0
1238

Geçtiğimiz günlerde Barcelona’daki Mobil Dünya Kongresi’nde boy gösteren Electroneum, Kripto Para piyasasında dünya geneli milyarlara ulaşan cep telefonu kullanıcıları için mobil madenciliği başlatarak devrim niteliğinde bir adım attı.

Madencilik konusunda günümüzün gerçeği Kripto para madenciliğinin son zamanlarda sektöre ilgi duyan herkesin bir şekilde yapmak istediği ancak işin içine dahil olduktan sonra zorluğun ve uğraşın aşırı olması ve ufak sermaye ile pek çok insanın kar yerine zarar etmesi sebebiyle birçok insanın madencilik sevdasından vazgeçmesi ve bu yüzden madenciliğin büyük şirketlerin tekeline kalması gerçeğidir.

İşte Electroneum tamda burada devreye girerek bu konuda ilk adımı atıyor ve bu işe sevdası olan kişileri basit bir üyelikle mobil madencilik yapabilme konusunda yardımcı olacak altyapıyı sağlıyor.

Electroneum projesinin temel amacı kripto paranın küresel olarak benimsenmesi, kullanılabilmesi ve kolayca üretilebilmesidir. Electroneum attığı mobil üretim adımıyla gerçekten bu konuda ilk oldu ve tarihe adını altın harflerle yazdırmayı başardı diyebiliriz.

Electroneum mobil madenciliği akıllı telefon kullanan herbir bireyin şuanki güncel fiyata bakarsak kolayca aylık birkaç dolar kazanabilmesine imkan sağlıyor. Yaptığım deneme sonucu HTC 10 cihazımla 1 günde yaklaşık 0.40 ETN kazabilmiştim. Yüksek performanslı yeni cihazlar belki günü 1 ETN ile kapatabilir denemek lazım. Buda 30 günde 30 ETN yapar ileride tanesinin 1 dolar veya daha fazla olma ihtimalini düşünürsek hiçte fena değil.

Normalde madenciliğin çok fazla elektrik ve işlemci gücü ihtiyacı olduğunu göz önüne alırsak Electroneum projesi bu konuda da 1 adım öne geçmeyi başarıyor. Hatta teknik bilgisi hiç olmayan bir kişi bile mobil madenciliği basitçe yapabildiği için konuyu bilen veya bilmeyen tecrübesiz herkese hitap edebilmeyi başarıyor.

Dünyada milyarlarca cep telefonu kullanıcısı var ve günümüzde pek çok yeni akıllı cep telefonu üstün özelliklerle teknik olarak insanların pekte ihtiyaç duymayacağı donanımlarla desteklenmiş durumda. Bu donanım ve işlemci gücü arka planda boşu boşuna bekleyeceğine veya gereksiz mobil oyunlar bu işlemciyi tüketeceğine Electroneum’un mobil madenciliğinin telefonumuzun performansını pekte etkilemeden bizim için arka planda çalışması ve bize ETN üretmesi bence geleceğimiz için mobil oyun oynamaktan daha mantıklı bir yatırım olabilir.

Peki Nasıl Yapacağız?

my.electroneum.com adresine girip veya direk uygulama mağazasından Electroneum’u indirerek adımları dikkatlice takip ederek bir hesap oluşturuyoruz. Daha sonra giriş yapıp madenciliği başlat’a basıyoruz hepsi bu.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here