Konumuzdan da anlaşılacağı üzere Network Marketing’in can alıcı noktalarından biri de yapabileceklerimizin bir sınırı olmaması. Bu yazımızda özellikle dikkat çekmek istediğim nokta ise bu sınırsızlığın nereden geldiği.

network marketing'de liderlik

Network Marketing, klasik ticaretteki gereksiz aracıları ortadan kaldırıp, reklam ve satışı yapacak kitlenin üründen veya hizmetten memnun insanlar olmasını amaçlayan bir ticaret modelidir. Bu nedenledir ki Network Marketing yapan bir birey kendisine ne kadar fazla memnun müşteri ve dolayısıyla ne kadar fazla memnun ve uzun vadeli distribütör ağı oluşturursa bu işte o kadar başarılı olur. Bu başarının bir Networker’a en büyük ödülü ” sınırsız yetenektir “. Bu imkan daha önceki ” Network Marketing’de Zaman Kaldıracı “ adlı makalemizde belirttiğimiz, organizasyonumuzdaki aktif distribütörlerimiz sayesinde oluyor ve bu imkan her seviyedeki distribütör için mümkündür.

Peki Aslında Sınırsız Yeteneğe Nasıl Sahip Oluyoruz ?

Öncelikle her insan her konuda başarılı olamaz ancak her insanın başarılı olduğu bir alan vardır. Network Marketing işimiz uzun vadeli ve yıkılmaz olsun istiyorsak, birey olarak sadece bir alanda değil bir çok alanda bilgi sahibi olmalıyız, bu alanlara Network Marketing sektörü için gerekli donanımlar da dahildir. İşte tam burada farklı alanlarda, farklı yetenekleri olan, farklı düşüncelere sahip insanları bir araya getirmiş olduğumuz Network Marketing Organizasyonumuz bizim için çok büyük bir ayrıcalıktır.

Biz Network işimizde, ekibimiz eğitip geliştirdiğimiz kadar aynı zamanda ekibimizin de bize büyük katkıları olur bunun en başında sınırsız yetenek yani, farklı yeteneklere sahip insanlar, farklı bilgilere ve donanımlara sahip insanlar, farklı düşünce yapıları sayesinde her kitleye hitap eden insanlardır.

Örnek verecek olursak; her insanın IQ seviyesini 100 olarak ele alalım ve bizim newtork işimizde 200 kişilik bir ekibimiz olsun. Bizim birey olarak tek başımıza IQ seviyemiz 100 fakat organizasyonumuz sayesinde – çünkü bize bağlı insanlar ve bize zaman kaldıracı oluşturmaktalar – IQ seviyemiz 20.000+100 olmaktadır. Tabi bu örnek daha mecazi bir örnek ama farketmemiz gereken nokta biz ekibimizin toplamıyız ve bu nedenle onların zeka seviyelerinin de toplamı olmuş oluruz aslında.

Başka bir şekilde de açıklanabilir bu durum; 5 kişilik bir satış ekibiniz olsun. Bu 5 kişiden biri, bilgisayar ve yazılım konusunda bilgilidir, biri, bir ürünü satmakta profesyoneldir, biri, ekip büyütmekte iyidir, birisi kendisini her gün geliştirir ve bir çok konuda bilgi sahibidir, biri de insan ilişkilerinde çok iyi ve herkese ayak uyduran biri olsun. Siz bu takımın lideriyseniz bu yeteneklere sahip 5 kişinin lideriyseniz siz bu kişileri doğru yönettiğinizde işinizi bu yetenekli insanlarla birlikte, herkesin kendi yeteneğini kullanmasını sağlayarak yaptığınızda, aslında Siz Bu Yeteneklerin Hepsine Sahipsiniz demektir.

liderlik vasfı

Network Marketing’i diğer ticari modellerden ayıran en önemli özelliği budur. Bir insan daha fazla yeteneğe ve donanıma sahip olmak istiyorsa veya birden fazla işi aynı anda yapmayı öğrenmek istiyorsa kesinlikle Netowrk Marketing sektörünü tecrübe etmeli (Kişisel Görüşüm)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here