Girişimcilik ile ilgilenen kişisel gelişimine önem veren ve finansal anlamda ileriye gitmek isteyenlerin keyifle izleyeceği 5 sinema filmini siz girişimciler için sıraladık.

 

1- Para Avcısı ( The Wolf Of Wall Street ) (2013)

Gerçek bir hikayeden yola çıkan ‘Para Avcısı’; şebekesiyle birlikte yatırımcıları dolandırarak milyon dolarlardan oluşan devasa bir servet yapan New York borsa simsarı Jordan Belfort’un tuhaf yükselişinin izini sürüyor. Jordan Belfort 24 yaşında genç ve hırslı bir adamdır. Para kazanma arzusuyla Wall Street borsasında broker ve Stratton Oakmont adında bir yatırımcı firması üzerinden zengin olmak için her şeyi yapmaya hazır bir CEO olur.

Bu filmde özellikle dikkate almamız gereken nokta para kazanma hırsının nasıl doğru yönetilmesi gerektiğidir. Finansal anlamda kendini yönetmeyi öğrenmeden, hızlı bir maddi yükseliş hızlı bir düşüşü de arkasından getirir.

2- Gece Vurgunu ( Nightcrawler )

Lou Bloom, hırslı ve kariyer peşinde olan bir adamdır. ” Amaca giden yolda her şey mübahtır felsefesiyle yaşayan bu adam, en önemli televizyon kanallarından birine muhabir olabilmek için her yola başvurur ve elde ettiği sonucun da bedelini öder.

3- Sosyal Ağ ( The Social Network )

Facebook’un kuruluş hikayesini anlatan Sosyal Ağ, bir fikrin gelişimi ve hayata geçirilme sürecini ve her zaman daha iyisinin olabileceğini Mark Zuckerberg’in hayatı ile girişimcilere anlatmaktadır.

4- Umudunu Kaybetme ( Pursuit Of Happyness )

Umudunu Kaybetme , süreklilik ve inancın bir amaçta ne kadar önemli olabileceğini kimse inanmıyorken bile, kendinize güvenmenin ne kadar işe yarar sonuçlar verdiğini dramla anlatan bir başyapıt.

Bir girişimcinin kesinlikle izlemesi gereken bir film.

5- Kazanma Sanatı ( Moneyball )

Gerçek bir hikayeden esinlenme Moneyball, en zor şartlarda bile yapılması gerekeni yapıp, başarı için ciddi çalışmalar gerektiğinde tüm olasılıkları zorlamak gerektiğini bize gösteren bir başarı filmidir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here