TRON Coin Rekor Üstüne Rekor Kırdı

0
2912

TRON Efsanesi!

Merkezi olmayan içerik dağıtım platformu TRON’un kurucusu Justin Sun halka açık bir şirketle büyük bir ortaklık yapıldı açıklamasından sonra TRON coin’in fiyatı Perşembe günü %100 oranında yükseldi.

TRON’un fiyatı, bu sabah 0,16 dolara kadar çıktı ve 2018 yılının ilk haftasında artışı yüzde 400’ü buldu.

Bu gece yükselişine devam eden TRON, 0.21 dolarlık değerle 13 milyar dolarlık bir pazar payı alarak kripto para sıralamasında 8. sırada yer alarak sektördeki en ağır topları Dash, Monero, Litecoin, Ethereum Classic gibi coinleri gerisinde bıraktı.

TRON’un mitingine ticaret hacmindeki patlama eşlik etti. Son 24 saat içinde, Binance, BTC ve ETH işlem çiftlerine karşı 2.1 milyar dolar değerinde TRX ticareti gerçekleştirdi ve TRON, Güney Koreli döviz Coinnest’de de önemli ticaret hacmi gördü.

TRON’un büyük yükselişi

TRON’un kurucusu Justin Sun geçtiğimiz hafta kamu şirketleri ile ortaklık yapan iki tweet yayınlamıştı. Salı günü yayınlanan birincisi, 100 milyondan fazla kullanıcısı olan NASDAQ borsasında işlem gören şirketlerin TRON ile ortaklıklar kurmaya çalıştıklarını belirtti. “Yakında çok büyük olacağız” dedi. Perşembe sabahı yayınlanan ikinci twit ise, TRON’un “çok prestijli bir kamu şirketi” ile ortaklık kurduğunu ve gelecek hafta ayrıntıları açıklayacağını söyledi.

Yatırımcıların hem kısa hem de uzun vadeli fiyat artışlarını görebileceğine inandığı için, bu tweet’lerin TRON’a olan talebi anlaşılır şekilde arttırdığını görüyoruz.

Dahası, bir takım eski Alibaba geliştiricilerini de içeren projenin geliştirme ekibinin gücü, birçok yatırımcıya güvenini sağlayacak olmasına rağmen, TRON teknik belgesinde belirtildiği gibi, platformun en azından birkaç yıl boyunca tam olarak uygulanamıyor oluşunu gözardı etmemeliyiz.

Bakalım sektörün yeni gözdesi Tron yükselişine devam edip piyasada ağır taşlardan birisi olabilecekmi..

Yorum olarak lütfen Tron hakkında düşüncelerinizi anlatın.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here