Kripto Paraların Piyasa Değeri 700 Milyar Dolar!

0
650

Kripto paraların toplam piyasa değeri tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselerek 700 milyar doların üzerine çıktı. Bütün kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri, bugün 700 milyar doların üzerinde yeni bir seviyeye ulaştı. Baskı zamanında toplam piyasa değeri 713 milyar dolardı. Toplam pazar payı 21 Aralık 2017’de 654 milyar dolardı.

Bitcoin’e dikkat!!!
Toplam piyasa pazarında ki büyük büyüme, altcoinlerdeki yükselişle paralel oldu. Bitcoin’e yönelik talep azaldı, Bitcoin fiyatının yılbaşı’na giden haftalar boyunca düşüş göstermesi gözlerden kaçmadı.

Bitcoin, 22 Aralık’ta 11.833 $ gibi düşük bir seviyeye geriledi sadece bir gün sonra tekrar yükseldi ancak bir haftalık süreçte dalgalı bir grafik izledi.

Ancak dün, Peter Thiel’in San Francisco merkezli girişim sermayesi firmasının önde gelen kripto sektöründe önemli yatırımlar yaptığı haberi verildikten sonra coinlerin değeri arttı.

Bitcoinin tüm kripto para birimleri karşısında hakimiyeti tüm zamanların en düşük seviyesine gerileyerek Salı günü yüzde 34,97’ye ulaştı. Bu hakimiyet kayması, Ripple, Ether ve Stellar gibi altcoinlerin yanı sıra daha az tanınan Tron, Cardano gibi coinlerin ani yükselişiylede tavan yaptı ve bunların hepsi geçen hafta yüzde 20’den fazla değer kazandı.

Ripple, özellikle bu pazarda baskın olan Bitcoin’in arkasından ikinci pozisyona taşınırken, büyük bir pazar payı büyümesi gördü. Değer artışı büyük oranda Güney Kore pazarında artan talebin bir sonucuydu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here