Kripto Para Piyasası Deyim Yerindeyse ”ÇAKILDI” !

0
518

Kripto Para Piyasası Deyim Yerindeyse ”ÇAKILDI” !

Aralık 2017 ilk çeyreğini tarihi bir rekorla geride bırakan kripto para piyasası yatırımcısının coşku ve heyecanı ile beraber everesti tırmanırcasına sert yükselişin ardından ilginç bir şekilde sert bir düşüşle everestin zirvesinden büyüyen bir kartopu olarak Bitcoin öncülüğünde geriye düşerek güne başladı ve coşkulu yatırımcısını çok derinden üzdü. 


Piyasanın toplam değeri Aralık ilk çeyreğinde 450 milyar dolar seviyelerinden bu sabah 350 milyar dolara kadar geriledi. 


Hareketliliğin başını herzamanki gibi yine Bitcoin çekti. Aralık ilk çeyreğinde 18.000$’a kadar fiyatı yükselen Bitcoin şuan 14.000$ seviyelerinde. Sert yükseliş, yanında sert düşüşü getirdiği için heyecanlı yatırımcıların panik satışları fiyatı dibe çekmiş durumda.


Piyasa yükselişinde IOTA’nın yaptığı sert yükselişin’de etkisi büyük. Piyasanın yeni gözdesi IOTA coin ile ilgili yakında detaylı bir makale paylaşacağız.


Tarihi boyunca sert yükseliş ve sert düşüşlere tanık olan kripto para piyasası hareketli günlerin ardından stabil hale elbet gelecektir ancak bizim tahminimizde artık eskisi gibi stabil ve 2-3 gün boyunca yerinde sayan bir piyasa asla beklemeyin. Özellikle medya organlarında Bitcoin ile ilgili dönen haberlerle insanların merakı ciddi anlamda artmış durumda ve buda piyasanın her saniye hareket kazanması anlamına gelmektedir. 

Kripto para piyasasında her yükselişin bir düşüşü olduğu gibi her düşüşün de mutlaka bir yükselişi oluyor. Bizler bu yazıyı hazırlarken bile piyasanın yükselişe geçtiğini gördük. Bu sert düşüşlerin ardından piyasada alım fırsatları doğmakta ve insanlar düşüş yaşayan kripto para’lara hücum etmektedirler. Hal böyle olunca krizi fırsata çevirenler sayesinde piyasa bir öncekinden daha büyük bir şekilde yükselişe başlıyor.


Asla unutmayın, satanlar varsa alanlarda var. Düşükten alanlar yüksekten satmak için alıyor ve piyasa mutlaka yükseliyor. Sadece panik satışı yapan sabırsızlar bu piyasada zarar ediyor.


2016’da 20 milyar dolar olan kripto para piyasası şuan 400 milyar dolar olmuş durumda ve 2018 yılı sonunda bizler bu değerin 1.5 trilyon dolar olacağını öngörüyoruz. Güçlü ve kendisini ispatlamış coinlerin 2018 yılı sonunda şuan yatırım yapanlara 3 kattan fazla para kazandıracağına inanıyoruz. Çünkü artık insanlar farketmeye başladı. Az veya çok herkes yatırım yapmaya başladı. Panik yapmaya gerek yok birkaç güne piyasa yeşillenecektir..


Bakalım bizleri 2018 yılında nasıl bir kripto para piyasası bekliyor. 


Bitcoin 50.000$ olacak mı ?
Litecoin 500$ olacak mı ?
Ethereum 1000$ olacak mı ?
Dash 2000$ olacak mı ?
Ripple 5$ olacak mı ?


Peki bizim farkedemediğimiz gizli güçleri olan kripto paralar hepsinin önüne mi geçecek ?


Değerli yorumlarınızı, fikirlerinizi ve tavsiyelerinizi yorum olarak bekliyor olacağız.


Hepimizin Başarısına


Hakan Yücebaş

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here