Jhon HackAfee (McAfee’in Twitter Hesabı Trollendi)

0
425

Ünlü antivirüs programı McAfee’in sahibi Jhon McAfee bilindiği üzere Bitcoin ve kripto para piyasasına ilgisiyle ve kripto para sektörüyle ilgili yaptığı paylaşımlarla son zamanlarda iyice popüler hale geldi. Hatta kendisi Bitcoin’in tanesi zamanı gelince tam 1 Milyon dolar olacak iddasıyla dikkatleri dahada üzerine çekerek bu sektöre ilgi duyanların heyecanla takip etmeye başladığı bir isim oldu. 


Hali hazırda Twitter’da şuan 520B takipcisi bulunan Jhon McAfee son 1 haftadır Twitter profili üzerinden günün coin’i başlığıyla hergün 1 adet potansiyel gördüğü coinleri paylaşmaya başladı. Türkiye saatiyle genelde öğlen 12 akşam 6 arası bu paylaşımları yapıyordu ve paylaşımı yaptığı anda paylaşmış olduğu coin borsalarda %100 – %200 değer kazanıyordu. Tabiki 5-10 dakika içinde değeri düşüyordu. Bu gerçekten 500 milyar doların döndüğü kripto para piyasasında çok büyük bir güçtü.


Taa ki dün gece saat 02;00 sularında yaşanan olaya kadar.

Artık coin paylaşımı yapmayacağım açıklamasından 1 gün sonra Jhon McAfee’in Twitter hesabından gece 02;00 sularında günün coin’i sc (siacoin) twiti atıldı ve tabiki 1 dakika sonra sc %100 değer kazandı. Buraya kadar herşey normal’di. 10 dakika sonra bir paylaşım, ardından bir paylaşım derken 30 dakika içinde 8 tane coin paylaşmasıyla McAfee’in Twitter hesabının hacklendiği takipcileri tarafından farkedildi.


Ardından Jhon McAfee bu büyük trollenmenin ardından 1 saat sonra hesabını kurtarmış olacakki hemen bir açıklama paylaştı.

” Acil:  Hesabım hacklendi. Twitter bu konuda bilgilendirildi. Coin ile ilgili günlük twitler benim değil. Bildiğiniz gibi… Ben artık coin paylaşmıyorum!!!!! ”


Bu ilginç olayla beraber Pump yiyen coinler tabiki anında Dump oldu. 


Bakalım bu olaydan sonra McAfee coin paylaşımı yapacak mı :):):)


Hakan Yücebaş

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here