14 Adım'da Güç, Başarı ve Mutluluk


1) İstediğiniz sonuçlarla beraber başka insanlara faydalı olmanız sizi gerçek güç yapar. Çevrenizdeki kişilere zarar veren güç, gerçek güç olamaz. Gücünüzün farkına varın ve çevresel sonuçlarını iyi analiz edin. 

2) Bilgi ve güç sahibi olmak ve sürekli birşeylere niyetlenmek sizi başarıya ulaştırmaz. Harekete geçmelisiniz. Tüm başarıların temelinde harekete geçme kavramı yatmaktadır.

3) Başımıza gelen şeyler ona verdiğimiz anlama göre şekil alabilir. Olayın kendisinden ziyade, olaya kişi tarafından yüklenen anlam ona değer kazandırır. Basitçe söylemek gerekirse her işte bir hayır vardır.

4) Zihninizi kısıtlarsanız ve dışarıya açmazsanız bazı durumlara asla çözüm bulamazsınız. Kendi zihninize zor durumda kaldığınızda mutlaka şunu sorun; ''Eğer kesinlikle başarılı olacağımı bilseydim acaba bu sorunu nasıl çözerdim ?'' İşte bu soru zihindeki tüm kısıtlamaları kaldıracak ve size yeni fikirler aşılayabilecek bir sorudur.5) Başarıya ulaşmak istiyorsanız, kesinlikle ama kesinlikle sorumluluk alacaksınız. Mutlaka hayatınızda yaptığınız girişimlerde sorumluluk alın. Bir sorunla karşı karşıya kaldığınızda;
''Bu basit sorunu mutlaka çözebilirim, bunu çözebilecek güç bende kesinlikle var'' demek sizi başarıya tırmandıracak bir diğer özelliktir. Başarısız insanlar asla sorumluluk almazlar ve tüm sorumluluğu başkalarına yükleyerek kişisel olarak mutsuz ve amaçsız bir hayat geçirirler.

6) İyi veya kötü, başarılı veya başarısız her girişimi olumlu şekilde yorumlayın. Dünyadaki hiçbirşey %100 olumsuz olamaz. Negatif bir konuyu inceleyerek onun içindeki pozitifleri açığa vurmak başarılı olmak istediğiniz için sizin sorumluluğunuz olmalı. Bu duruma kendinizi mutlaka alıştırın ve hayatınıza getireceği inanılmaz faydayı hissedin.

7) Başarının temel yapı taşlarından en önemli olanı kesinlikle İnanç'tır. Geleceğinizi, hayatınızı ve yaşamınızı inandığınız temel şeyler belirler. Sizi zayıflatacak her türlü inançtan uzak durun. Kendinize bir iyilik yapın ve sizi güçlendirecek tüm inançlara sımsıkı sarılın. Yapamam derseniz yapamazsınız. Yaparım derseniz yaparsınız. İnsanoğlu yaparım dedi ve Mars'a uzay aracı gönderdi. Bukadar net.

8) Herzaman en iyi olanı isteyin. Siz en iyi olana laiksiniz. Ne olursa olsun ister yaşadığınız yer, istersenizde karşı tarafın yani insanların size karşı davranışları olsun kesinlikle sizi en mutlu edecek olanı siz belirleyin. Bunun haricinde olanları asla kabullenmeyin. Sizi mutlu edecek olan şey sizin istediklerinizdir asla unutmayın. İnanırmısınız bu tarz insanlar genelde en iyisine ulaşırlar!
Kendinize bir iyilik yapın ve hakettiğiniz gibi, kendiniz için herzaman en iyisini isteyin.9) Zorlukların içerisinde mutlaka gizli başarılar saklıdır. İnce eleyip sık dokuyun ve zorlukların içerisindeki başarı şifrelerini çözmeyi öğrenin. Zor olacak ama sonu mutlaka başarı!

10) Şanssızlık diye kendinizi avutup durarak kahbe kadere sövmeyin. Bazen şansın size denk gelmesi, nekadar çok çalıştığınız ve nekadar çok denediğinizle alakalıdır. Çok daha fazla deneyen emin olun çok daha fazla şanslı olacaktır.

11) Ne istediğinize karar verin, ödemeniz gereken bedeli öğrenin, o bedeli ödeyin.

12) Odanızda kendinizle tek başınıza kaldığınızda negatif düşüncelerle sohbet etmeyin. Aynaya bakın ve nekadar güçlü ve inanılmaz yeteneklerinizin olduğunu kendi kendinize yüksek sesle söyleyin. Kendinize karşı bitkin ve bezgin olursanız mutlaka bunalıma girersiniz. Kendinizle başbaşa kaldığınızda en güçlü olmaya çalışın. Çekinmeniz gereken kimse yok, korku yok. En iyi sizsiniz.

13) İstemediğiniz ve sevmediğiniz şeyleri yaparsanız mutlaka başarısız olursunuz. Başarılı olsanız dahi mutsuz olursunuz. Yaptığınız işten veya herneyse ondan mutlaka keyif alarak yapmalısınız. Bu durumda başarı şansınız %100 daha fazladır. Mesela ben Hakan Yücebaş olarak yazmayı sevdiğim için yazıyorum ve bu sebeple Youtuber değil Blogger oldum. Bunu iyi seçmek gerek.


14) İnandığınız şeyler sizin için ulaşması daha kolay yada belli bir emekle ödenen bedelle mutlaka ulaşılabilir şeyler olmaktadır. İnanmıyorsanız beyniniz zaten kesin kararı verecek ve size olmaması için birsürü fikir vererek başarısızlığı size aşılayacaktır. İnanç sistemimiz bizi yöneten büyük bir gizli güçtür. Olumsuz düşüncelere kapılıyorsanız inanç sisteminizin derinlerine inerek bu düşüncenin kaynağına ulaşın. Geçmişte yaşadığınız, gördüğünüz, duyduğunuz olaylar bu inanç sistemini tetikler ve bazen siz sağlıklı düşünmeden sizin yerinize kararlar verebilir. Sürekli daha fazla, daha fazla düşünün ve tekrar düşünün ki en doğru şekilde karar verin.

Yorumlar

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Bu blogdaki popüler yayınlar

One More International Ürün ve Kazanç Planı

Nwork Nedir ve Kazanç Planı Nasıldır?

Jeunesse Bilgi ve Kazanç Planı Rehberi

Enes Olgun Jeunesse'de Yükselmeye Devam Ediyor

Kripto Paraların Karanlık Yüzü

İnsan Ne İle Yaşar (Tolstoy Kitabından İbretlik Bir Hikaye)

Hindistanlı Ressam Hikayesi