Umursamayın

0
278

Network inşaatınızda başlamak, sürdükmek ve zirveye çıkmak uzun bir süreçten ve süzgeçten geçmek zorundadır. Önce başlarken kuşkularınız şüpheleriniz vardır bunları aşmak için gerek yanlış kişilerden gerek doğru kişilerden fikir alışverişinde bulunursunuz.

Burda size tavsiyem bu işi sadece internette araştırmış veya işin içine girmemiş insanların tavsiyelerini, örneklerini, yorumlarını umursamayın. Benim felsefem bir işi bu işi yapmayan bir kişiye sormaktansa bu işi hali hazırda yapan detaylarını bilen ancak bu işte başarılı olan ve başarısız olan iki farklı insana işle ilgili sorular sorup neden başarısız veya neden başarılı olduğunu sormaktır. İnsanlara söyleyin kesinlikle hafızalarına sokun bu işe girmemiş ve tecrübe etmemiş kişilerin dediklerini umursamasınlar. Sizde aynı şekilde hali hazırda mutlu mesut ilerliyorken olumsuz cümlelere tıkayın kulağınızı.

Bu işi sürdürürken hem sizin aklınız hemde ekibinizin aklı rahat durmayacak. İnsanlar olumsuzluklara ihtiyaç duyar gibi yaşamaktalar. Ana haber bültenlerinde olumsuz bir ton haber seyretmekteyiz sadece düşünün.. İnsanlar didik didik etme konusunda uzmandırlar. Bu süreçte pozitif olan her konuyu ekibinizle paylaşmalısınız. Negatif düşünen, sürekli olumsuz düşüncelere kapılan kişileri ekibinizden uzaklaştırmalı ve onunla birebir kendiniz ilgilenmelisiniz. Network inşaatı sırasında birçok olumsuz yorum alacaksınız yapmanız gereken sadece umursamamak. Umursamayan birçok insan şuan hakettiği hayatı yaşamakta. Seni farklı düşünceler veya farklı insanlar değil, seni sadece sen kurtarabilirsin. Yapamazsın, yapamazlar, saçma, boş iş, zaman kaybı, verdiğin paraya yazık, seni dolandırmışlar vb. sözler söyleyen arkadaşların veya mahalledeki abilerin senin karnını doyurmayacak. Umursamamak benim bu endüstride öğrendiğim en mükemmel yetenek. Ali şunu demiş veli bunu demiş kimin umrunda. İş benim para benim keyif benim. Umursayan kim. Artık kendi kararlarını kendin ver ve yap.

Hepimizin Başarısına, Hakan YÜCEBAŞ

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here