Dünyanın en yoğun ethereum kullanım hacmine sahip ülkelerinden birisi olan Güney Kore hızla artan sayıda toplumsal ilgi, gelişme, yerli projeler, ICO ve topluluklarla yavaş yavaş Ethereum’un güç merkezi haline gelmeye başladı. Ayrıca 21 Eylül’de Güney Kore, toplam Bitcoin ticaret hacminde Çin’i geçti.

Geçtiğimiz hafta tarihteki en büyük Ethereum toplantısı, Casper, Plazma ve OmiseGO temsilcileri ve konuşmacıları ile Seul’de gerçekleştirildi. Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, Ethereum vakfı araştırmacısı Karl Floersch ve OmiseGO genel müdürü Vansa Chatikavanj gibi sektördeki tanınmış kişiler etkinliğe konuşmacı olarak katıldı.

Güney Kore’de ICO’ların yasaklanmasıyla ilgili çıkan haberlerle gerileyen ethereum fiyatı piyasayı tedirgin etti ancak buna rağmen Ethereum fiyatı hızla toparlandı ve Güney Kore hükümetinin açıklamalarından sonra yedi saat içinde 300 dolara çıktı. Güney Kore Ethereum için ikinci büyük pazar olma konumunu korudu.

Şu anda, ICO’lar Ethereum’un en büyük ve aktif kaynağı durumunda. Önümüzdeki yıllarda, merkezi olmayan uygulamaların performansının Ethereum’un piyasa değeri için önemli bir faktör olarak gelişeceği muhtemeldir.

Ethereum protokolü üzerinden merkezi olmayan uygulamalar ve platformlar geliştiren milyar dolarlık finansal kurumlar var. Etkili ve yenilikçi ölçeklendirme çözümlerinin ortaya çıkışı, merkezi olmayan uygulamalar için daha iyi bir ortam yaratacak ve merkezi olmayan kripto borsaları ve pazardaki gibi öne çıkması beklenen projelerin gelişmesine izin verecektir.

Ethereum’un güç merkezi
Güney Kore’de Ethereum’a yönelik destek ve heyecan orta vadede devam ederse Güney Kore’nin Ethereum’un güç merkezine dönüşmesi çok muhtemeldir. Buterin’in önümüzdeki yıllarda JoongAng ile verdiği röportajda belirttiği üzere, Ethereum’un çeşitli endüstrilerdeki uygulamaları test edilecek ve uygulanacak.

Buterin’in açıklaması:
“Ethereum’un birçok farklı endüstriye faydası olacağını söyleyebilirim. Finans, kimlik, tedarik zinciri takibi, sağlık bakımı, enerji ve daha birçok alanda uygulamalar var. Bu, Ethereum’un bilinçli olarak genel amaçlı bir programlama platformu olarak tasarlanmasının bir sonucudur. “

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here