Tayland Merkez Bankası Tayland ekonomisinin ve finans sektörünün geleceği gibi konularda konuşmak için dijital para birimi başlatma ve Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin ile Ağustos 2017 ortasında bir görüşme gerçekleştirdi. Partiler, özellikle bankanın mevcut sistemlerini ve finansal platformlarını daha da geliştirmek için OmiseGo gibi şirketler tarafından sunulan Ethereum dijital para birimi ve Blockchain tabanlı hizmetlerin olası entegrasyonunu tartıştılar.

OmiseGo ?
2013 yılında kurulan başlangıç şirketi OmiseGo, Ethereum tabanlı teknolojisini, Blockchain teknolojisine dayalı ödeme işlemleri için etkin ve güvenli bir altyapı sunmak amacıyla geliştirdi.

Son dört yılda şirket Asya’daki operasyonlarını genişletmeyi başardı ve önde gelen yatırım firmalarının desteğini aldı. OmiseGo, Ethereum’un kurucularından Buterin ve Gavin Wood ve Bitcoin uzmanı Joseph Poon gibi sektördeki birkaç uzmandan da destek alabildi.

Açıklamasında OmiseGo ekibi, Ethereum Blockchain aracılığıyla finansal işlemleri kolaylaştırmayı amaçladığını söyledi. “Ethereum ana ağına bağlı ağ vasıtasıyla, ödemeler, havale, bordro mevduatı, B2B ticareti, tedarik zinciri finansmanı, sadakat programları, varlık yönetimi ve ticareti ve diğer isteğe bağlı hizmetler gibi Blockchain üzerinden mali işlemleri tamamen ademi merkeziyetçi ve ucuz bir şekilde herkes gerçekleştirebilecek.

Tayland ve diğer Asya ülkelerindeki diğer Blockchain gelişmeleri
Bu arada, birkaç Tayland’lı şirket, Blockchain teknolojisini kendi operasyonlarında benimsemiş durumda ve bunun arge çalışmalarına başlamış.

Bunların arasında Taylandlı ticari banka Kasikornbank, teknoloji şirketi IBM ile Hyperledger mevcut teminatların işlenmesinde kullanılan sistemine entegre etmek üzere ortak çalışıyor.

Ayrıca bölgedeki Güney Kore, Japonya ve Çin de dahil olmak üzere bir dizi ülke, mevcut devlet altyapılarını iyileştirmek için Ethereum’un muhtemel uygulamalarını agresif olarak test etme planlarını da açıkladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here