Hoşgeldiniz arkadaşlar ben Hakan Yücebaş. Sizlere bu yazımda Infinity hakkındaki düşüncelerimi aktaracağım. Hepinize keyifli okumalar dilerim.

 

2016 yılının başlarında Onecoin sayesinde dijital paralarla tanıştım. Onecoin nekadar sahte bir coin olsada network marketing’le dijital para sektörünü birleştiren ve gerçeklerine ilham olan ilk firma olduğu için bende yeri herzaman ayrı kalacaktır. Hatta web sitemdeki Onecoin makalesi hala Türkiyenin en çok okunan makaleleri arasında zirvede yer almaktadır.

 

 

Onecoin’i bıraktığımda Coinspace’den inanılmaz teklifler aldım ama camış bile aynı çukura ikinci kez basmaz bizde basmadık. Sahte network coin’i yapmak isteseydim zaten bunu Onecoin ile devam ettirebilirdim. Bu süreçte dijital para dünyasını gerçek anlamda kavramaya öğrenmeye başladım. Bitcoin’i ve hikayesini gerçek anlamda öğrendikten sonra finansal sisteme olan bakış açım tamamen değişti ve odağım Onecoin’den sonra tamamen piyasadaki gerçek coin’lerdi. Bitcoin, Ethereum, Ripple ve diğerlerine ilgim artmıştı.

 

 

Networkle oluşan coinleri Onecoin’den sonra hep sahte gözüyle bakar olmuştum. Taa ki Mcc projesini öğrenene kadar.

 

Network marketing sektörünü sevenler bu dediğimi hissedebilir network kanımıza bulaşınca vazgeçemiyoruz.
İşte Mcc gerçek bir coin projesini bizlere network yaparak adaletli bir şekilde piyasaya sürmemizi sağlayan ve bunu yaparken aynı zamanda para kazanabileceğimiz bir oluşumdu. Ve tabikide başladım. Başlarken gerçek coin’i ve sahtesini ayırabilecek kapasitedeydim ve benim için en önemli kilit nokta bu network projesi sürekli değildi. Bir süre sonra network bitecek ve proje tamamen Bitcoin ve Ethereum gibi kendi doğasına çekilecekti.
Mcc projesi sadece 31 Aralık 2016’ya kadar devam edecek ve bu tarihten sonra asla network’le bağlantısı kalmayacaktı. Ve gerçekten böyle oldu network’ün gücüyle 27.500 kişilik dünyanın en büyük borsa öncesi komitesi oluştu ve bu tarihte Mcc network ile olan tüm bağını kesti ve tamamen organik coin şekline bürünerek Infinity Economics oldu.
Dijital para dünyasında sayıları 15-20 olan yüzlerce milyon dolarları ellerinde tutan büyük balinalar yani piyasayı yöneten mafyalar var. Aklınıza gelebilecek Bitcoin ve Litecoin hariç tüm coin’ler herkesten hepimizden önce bu kişilere sunuldu ve sunuluyor. Bu kişiler hepimizden önce bu coin’i ucuzdan bolca rezerv ederek coin’e destek olurlar. Daha sonra biz sıradan insanlar bakarız markete aaa yeni bir coin gelmiş hemen yatırım yapalım geleceği var deriz. Daha sonra ne olur milyonlarca insan yatırıma başlar ve coin değerlenir 2-5-10 kat değer kazanır. Daha sonra bu coin’in asıl sahipleri olan balinalar ellerindeki yüklü miktarda coinleri topluca satışa çıkarır ve olan halk’a yani biz sıradan yatırımcılara olur. Balinalar çoktan işi bitirmiş paralarını 5e 10a katlamışlardır. Sektör malesef şuan böyle.
Burada sizlere söylemek istiyorum bu yazıyı okuyan herbir insanın elini vicdanına koymasınıda istiyorum. Bizler Infinity yatırımcılarıyız ve bu coinin gerçek sahipleri ve hissedarlarıyız. Peki neden bizlerin Ethereum, Ripple, Dash, Monero, Stratis, vb güçlü projelerden hiç haberimiz olmadı? Bitcoin Cash çıktı bize sadece haberi geldi alan almıştı bile. Hepsinde böyle olmuyormu? Belkide Infinity’de diğerleri gibi balinaları tercih ederek piyasaya girmeliydi bazen bizlerin bunu haketmediğini düşünüyorum ama bu coin’i haketmeyenlerden çok hakeden insanlar çok daha fazla olduğu için bu düşüncelerden tamamen kurtulmamız gerekiyor. Neyse toparlamak gerekirse;
Proje sorumluları bu coin’i ya büyük balinalardan destek alarak piyasaya sürecek bu denli özelliklere sahip coin pump&dump coin’i olacaktı. Yada farklı bir yöntemle bu coin gerçekten hakeden halkın elinde anlam kazanacaktı ve piyasada domino etkisi yaratacaktı.
Verilen karar bu coin’in büyük balinaların elindeki onların istediği gibi yönetebileceği bir coin değil, gerçek anlamda halkın elindeki bir coin olması gerektiğiydi. Sadece bu şekilde adalet sağlanabilirdi. Sonuç network marketing sistemiyle 1 senelik bir zamanla bu coini halka paylaştırmak ve daha sonra pazara girmek oldu. Burada şuna tekrar dikkatinizi çekmek istiyorum bu coin network ile sadece topluluğunu oluşturdu ve bu network’u söylediği tarih ve saatte durdurdu. 31 aralıktan 2016’dan sonra milyon dolar yatırmak isteyen bile bu coin’den alamadı. Bu sebeple şuan piyasadaki network coinleriyle asla bir tutmayın. Network falan yok artık sadece Infinity Economics var. Tıpkı Bitcoin, Ethereum, Nxt gibi. Network sadece büyümek ve sistemi adaletli bir şekilde dağıtmak için bir araçtı. Hatta bu network son 2 hafta hariç Çin’e bile kapalıydı ki oradaki zeki coin yatırımcıları paketleri sömürüp sistemin adaletini bozmasın diye. Bazı şeyleri gerçekten unuttuk ve nankörlük yapıyoruz. Bu yazımda bazı şeyleri hepimize kendime bile hatırlatmak istiyorum.
İşte gelinen son noktalar ve bizlerin bazı şeylerden emin olabilmemiz ve sabırla bekleyebilmemiz için bilmemiz gereken herşeyi sıralıyorum. Ben bu bilgilere sahip olduğum için asla ve asla Infinity hakkında şüphe duymuyorum ve duymamda. Sizlerde bunları bilin ve öğrenin diye paylaşıyorum.
1) Gerçek bir Blockchain’e sahibiz.
Tanıdığınız bildiğiniz coin yazılımından anlayan tüm yazılımcılara vereceğim linklerle Infinity coin’in arka planda işleyen blockexplore’unu yani işin mutfağını inceletebilirsiniz. Dikkat edin inceleyen ve işten gerçekten anlayan herkes yatırım yapacaktır 🙂
2) Dünya yazılımcılarının buluştuğu dünyanın en büyük yazılım sitelerinde mutfağımız herkese açık.
3) Infinitycoin.exchange’de Bitcoin ile takas edilebiliyoruz ve daha piyasaya çıkmamış bir coin olamıza rağmen bu sitede inanılmaz bir işlem hacmine sahibiz.
Henüz piyasaya çıkmamış bir coin 181 milyon tanesi el değiştirmiş. Sitede henüz tüm üyeler kayıtlı bile değil gördüğünüz gibi henüz 27 bin kişiden 4.763 kişi kaydolmuş.
4) Cüzdan İçerikleri ve Harika Özellikleri
Arkadaşlar Ethereum’u güçlü ve Bitcoin’e rakip yapan özelliği Smart Contract yani Akıllı Sözleşmeler özelliği olmuştu.
Bilginiz olsun Infinity Economics platformunda’da Smart Contract özelliği var. Bu özellik harici;
 • Şifreli Mesajlaşma
 • Aliases İsim Hakları
 • Voting Oylamalar
 • Assets Değerleri
 • Currencies Altcoin Oluşturma
 • Crowdfunding Yardımlaşma
 • Subscriptions
 • Escrow
 • Shuffling
 • AT
 • Extensions

5) Yakında aktif olacak yeni cüzdan özellikleri;

 • News Center
 • Message Center
 • Otc Market
 • Market Data

 

6) Geliştirilme aşamasında olan diğer ekstra cüzdan özellikleri;
 • Digital Goods Store
 • Service Marketplace
 • Business Directory
 • Events
 • Secure Contacts
 • Distributed Storage
 • Distributed Hosting
 • Rating Agency
 • Digital Notary
 • Social Lending
 • Social Trading
 • Portfolio Manager
 • Automated Trading
 • Reputation System
 • Multigateway
 • Someting Missing

 

Sonuç
Infinity Economics blockchain’i 2011 yılında yazılımına başlanan ve şuan aktif olarak 130 dan fazla blockchain yazılımcısının desteklediği bir projedir.
Cüzdan içeriği ve özellikleri piyasadaki tüm coin’lerden çok daha üstündür.
Artık sistemin yazılım konusunda herhangi bir eksiği kalmadı. Önemli olan konuda zaten buydu.
Arabanın motoru sağlam olmazsa araba yolda kalır. Infinity blockchain’i online olduktan sonra tabiki bazı sorunlarla karşılaştı ve bunlar 10 ocak online olma sürecinden beridir giderildi ve kusursuz hale getirildi.
Bu zamana kadar Infinity Foundation yetkilileri hiçbir büyük borsa ve coinmarketcap gibi listelere resmi başvuru yapmadı. Peki bu başvurular için geriye kalan nedir ?
1) WhitePaper hazırlanıyor. Whitepaper bu coin’in içeriği, teknolojisi yani 2011’den bu yana nasıl geliştirildiği vizyonu, misyonunu içeren up uzun bir yazıdır. Herşey tamamlandı artık sıra Whaitepaper’da.
2) Infinity Foundation’u en iyi şekilde piyasaya tanıtacak menüleri hakkında bilgi verecek bir web site hazırlanıyor.
3) Bitcoin’in 1 Ağustosta akıbetinin belirsiz olması ve piyasadaki belirsizlik süreci biraz daha uzattı.
Bu süreçler biter bitmez Tüm büyük borsalara ve coinmarketcap gibi listelere başvurular yapılacak, teminatlar yatırılacak ve sonunda mutluluk ve coşku bizlerin olacak.
Son eksiklikler tahminen herhangi bir aksilik çıkmazsa Ekim ayından önce bitirilecek ve Ekim ayından önce inşallah büyük listelerde XIN coinimizi görmeye başlayacağız.
Infinity %100 büyük listelerde yerini alacak bundan en ufak şüpheniz dahi olmasın.
Bu süreçte sizlerden isteğim lütfen yatırımınıza sahip çıkın. Dünyada herşey herzaman istenildiği gibi gitmiyor herzaman mutlu olamıyoruz. Şunu belirtmekte isterim bizler 1 sene önce Mcc yaparken bizlerle beraber ilerleyen sürüyle network firması piyasadan silindi şuan yoklar.
Tekrar söylüyorum ben bu yazıyı yazmayabilirdim, ben olacaklardan zaten eminim ve sadece beklemeyi tercih edebilirdim ancak bazı şeyleri gerçekten unutmuşuz ve hatırlamamız gerektiğini düşündüm.
Piyasada Infinity hakkında konuşan gerçek değil diyen insanları bile aval aval dinler olmuşsunuz!
Tekrar söylüyorum yatırımınıza sahip çıkın.
Bizler bu coin’in sahipleriyiz, hissedarlarıyız bunu asla unutmayın.
Bazıları Infinity.exchange’de fiyat çok ucuzladı biz pahallıya aldık diyor..
Bende diyorumki Infinity.exchange’den coin alanlar bu coinin sadece kullanıcısı ve hisse alamıyorlar. Senin hissen varya güzel kardeşim, bu hisse sana her ay cüzdanına coin getirecek keşke bu hissenin nekadar değerli olduğunu bir bilseniz…
Artı fiyat çok düşük olabilir lakin büyük listelere alınma haberimiz çıkar çıkmaz bu fiyat 10’a katlayacak bu sebeple şuan tekrardan almanın rezerv etmenin tam sırası varsa köşede BTC gir linke kaydol al kardeşim. Ben emin olmasam niye hala insanları bu projeye davet edeyim 🙂
Böylesine güçlü altyapıya ve geleceğe sahip bir coin’i şuan 0.008 centlerden almak pahabiçilemez.
Hadi hiç inanmıyorsun yinede gir 0.1 BTC at bekle pişman olmayacaksın.
Şuan 100$ a yaklaşık 10.000 adet alabilirsiniz kaçırmayın…
Son olarak tekrar söylüyorum yatırımınıza sahip çıkın ve benim yaptığım gibi bu şekilde komitemize faydalı olacak şekilde insanlara bu projeyi dosdoğru anlatınki yatırımlarımız değer kazansın.
Dünya kazansın. Proje sağlam, coin gerçek ve yatırımcıları ve güçlü bir kitlesi var.
Biz istesekte istemesekte zaten bu coin piyasada isim yapacak ve bizlerde bu zaman geldiğinde suratımız kızarmasın istiyorsak şuan bu oluşuma sahip çıkacağız.
Belli başlı vaadlerle bu projeye dahil edilip buna güvenerek bazı borçlara girmiş olabilirsiniz. Negatif olmanızı anlayabiliyorum ama şuna emin olun yakında bu bekleyiş bitecek.
Şimdi hep beraber projeye sahip çıkma ve bu projeyi dahada büyütme tavsiye etme zamanı.
Asla unutmayın bizler bu coin’in gerçek sahipleri ve hissedarlarıyız bunu biz yapmazsak başka kim yapacak …?
Hepinize Teşekkürler.
Hakan Yücebaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here